en linkedin_logocz

FESTIVAL (NEJEN) PRO MILOVNÍKY WHISKY

 

4. - 5. LISTOPADU 2016

 

WHISKY LIFE! PRAGUE

Novoměstská radnice, Praha
4. a 5. listopadu 2016

 

  • Již čtvrtý ročník úspěšného Pražského festivalu opět v Novoměstské radnici v srdci historické Prahy
  • Vyberte si z více než 150 různých druhů whisky, včetně rarit a těch, které v Čechách zatím nejsou 
    k dostání
  • Ať jste zarytým milovníkem whisky, anebo jste whisky nikdy neochutnal, nevadí - každý si přijde na své
  • Přijďte na jeden z Masterclassů, na kterém vás přední odborníci na whisky provedou ochutnávkou jimi vybraných whisek
  • Živá hudba, skotské dudy, kilty, doutníky, jídlo... 
    O zábavu nouze nebude!

JOHN MCCHEYNE

Každý rok se snažíme na Whisky Life! Prague pozvat nějakou výraznou osobnost ze světa whisky, a letos přijal pozvání ambasador Scotch Malt Whisky Society, John McCheyne.

Dle jeho slov se do single malt whisky a scotch whisky celkově zamiloval při návštěvě palírny Laphroaig v roce 1983 - čirou náhodou ve stejném roce, kdy se založil SMWS. V osmdesátých letech se stal členem tohoto spolku a nyní už je desátým rokem jejich ambasadorem. S nimi se snaží přiblížit whisky a unikátní koncept tohoto spolku lidem.

Scotch Malt Whisky Society má kolem 25000 členů v 18ti různých zemích. Je nezávislou stáčírnou soustředící se na single cask whisky, tudíž každá whisky je unikátem. Jejich whisky jsou především ze Skotska, stáčí však i whisky z Irska, USA, Japonska a Walesu, celkově ze 132 různých palíren. Jelikož se soustředí na jedinečné chutě single casks, nedávají na lahve názvy palíren, ale jen číselný kód. Tím chtějí vést své členy k tomu, aby se soustředili na chuť whisky bez žádných předsudků.

 

 

 

Na Johnově Masterclass se můžete těšit na:

  • Jedinečné single malt whisky podle toho, z jakých palíren SMWS naposledy stáčela
  • Whisky z různých regiónů a rozličných stylů
  • Příjemnou řízenou degustaci protkanou osobními anekdotami a humorem

 

 

Co je to Dram?

Fiktivní měna, kterou si na festivalu zakoupíte na pokladně a jejími násobky poté platíte za degustace u jednotlivých stánků. 1 Dram = 30,- Kč

Jsou Masterclass pořádané během festivalu součástí vstupného?

Ne, jednotlivé Masterclass je nutné předem zarezervovat a zaplatit online. Některé Masterclassy jsou zdarma - i na ty je třeba předem místo zarezervovat. Pokud platbu neuskutečníte do 14ti dní od rezervace, rezervace propadá.

Co je v ceně vstupenky?

Ke vstupence dostanete vlastní originální whisky sklenku Glencairn, která vám zůstane jako památka na festival. Samozřejmsotí je propiska a brožurka s místem ke psaní degustačních poznámek. Za většinu degustací se na festivale platí dramy, ale v ceně vstupenky je i omezený počet degustací zdarma - záleží na vystavovateli. Na festivale je také bohatý doprovodný program s hudbou, jídlem a tombolou o lahve whisky.