Ohlasy návštěvníků na Whisky Life! Prague

Desátý ročník Whisky Life! Prague se uskutečnil teprve před dvěma týdny, a zároveň je již dávnou minulostí. Přesto si dovolíme ještě jedno malé ohlédnutí. Atmosféru upršeného listopadového víkendu, kdy nás však hřála whisky, jsme si již připomněli. Rádi bychom ale věnovali prostor ke zhodnocení i těm, kdo tuto atmosféru utvářeli. Několika zástupců z řad běžných návštěvníků i vystavovatelů jsme se zeptali na jejich dojmy z letošního ročníku. Co si chválí a co by naopak změnili? V obou případech se pro nás jedná o cennou zpětnou vazbu, díky níž bude příští ročník ještě lepší!

Na Whisky Life! Prague se mi líbilo, že všichni vystavovatelé byli velmi milí a ochotní poradit s výběrem té pravé whisky přímo pro vás. Je to skvělá možnost, jak ochutnat několik druhů na jednom místě a vybrat si mezi nimi svého favorita. Prostory, kde se festival koná, jsou krásné, ale zároveň mi horní patro přišlo malé pro tolik hostů. Tím vzniká i veliký hluk, který může být nepříjemný. Také by se mi líbilo, kdyby organizátoři pro příští rok vymysleli více míst na sezení, kterých tam bylo málo. Po několika hodinách strávených na akci lidé uvítají si na chvíli sednout a vychutnávat si u toho v klidu svou whisky. Jinak se mi ale celý koncept Whisky Life! Prague moc líbí a jsem ráda, že jsem na tuhle akci už minulý rok narazila a letos jsem se zúčastnila podruhé a ne naposledy.

Kristýna Vejšická

Letošní ročník se mi velice líbil. Už jen proto, že jsem minulé dva ročníky prožil v cizině a nemohl se zúčastnit. Tudíž u mě největší radostí bylo vidět kolegy a přátele z jednotlivých stánků za barovým pultem. Ale k věci: jako již tradičně i letos byl doprovod dudáka, který hrál skotské písně, aby navodil atmosféru příjemnou k požívání whisky. Líbilo se mi rozložení stánků ve druhém patře, kde hlavní místnost byla zcela zaplněna a člověk měl degustaci tzv. na talíři („ve sklenici“). Zároveň zde bylo vystaveno spoustu nových produktů, které stály za povšimnutí. Jmenovitě Glenmorangie A Tale Of Tokyo. Na druhé straně, místnost v přízemí působila prázdným dojmem, ačkoliv v ní vystavovali distributoři ječmenného moku. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že sál by mohl být lépe rozložen. Alespoň takový byl můj dojem. Po celkem vydatné degustaci si každý návštěvník mohl pochutnat na dobrém jídle ve „food trucích“ na nádvoří Novoměstské radnice, což je již také tradice. Suma sumárum povedený event a těším se na příští ročník.

Jan Mareš

Na letošním Whisky Life! Prague mě, stejně jako minulý rok, bavila v první řadě poměrně exkluzivní možnost vychutnávat a objevovat různé druhy whisky na jednom místě. To vše navíc za cenu, o které bych si v baru mohl nechat zdát. Člověk si může užít různé druhy od svých oblíbených značek, zároveň (a hlavně) ale vyzkoušet i nové. U každého stánku se vás ujme ochotný personál, který poskytne veškeré informace a na základě preferencí doporučí konkrétní whisky na ochutnání. Pro příště bych možná uvítal více možností si čas od času sednout. Zároveň by určitě sneslo přehodnotit zvukový doprovod. Dudák, který korzoval po celých prostorech, byl sice tematický, ale zároveň vždy zaručil, že v dané místnosti nemělo na dalších pět minut cenu pokoušet se vůbec mluvit. Živá kapela v prvním patře také tvořila spíše hluk. O pár decibelů nižší ambientní skotské tóny jako podkres by zajisté hezky

dokreslily atmosféru dostatečně, bez toho aby člověku třeštila hlava ještě ten den, a ne až ráno. Celkově se ale jedná o akci, která mě velmi baví a příští rok se určitě chystám jít znovu.

Karel Voska

Navštívil jsem Whisky Life! Prague po několika letech a těšil jsem se, že se dozvím, co se ve whisky segmentu děje nového. Velice příjemně mě překvapila hojná účast českých producentů tohoto ušlechtilého moku. Bohužel jsem se mohl zúčastnit pouze jednoho dne a jen jedné masterclass – The English Whisky s Mikem Fisherem. Příjemně mě překvapila kvalita produkce této společnosti, navíc z regionu Norfolk, kde jsem strávil krásný rok svého života. Moc povedená akce a stojí za to přijít v oba dny, poradně si ji užit a co nejvíc toho ochutnat. Za jedno odpoledne to stihnout nelze, pokud tedy nemáte náhradní játra.

Tomáš Ivančík

Whisky, přátelé a skotské dudy. Letošní Whisky Life! Prague bych nepopsal nijak jinak než jako souhru kvalitních nových produktů ve spojení s příjemnou whisky komunitou. Určitě bych vypíchl dobré složení masterclasses a přednášek letošního ročníku, kam přijalo pozvání několik zahraničních ambasadorů jako například Raphaël Christini nebo Thomas O’Brien. Překvapení bylo také představení české whisky z Prádla. Pokud bych měl přeci jen něco vytknout, tak hlasitost hudby v hlavním sále.

Fredy Španer

Za společnost Stock Plzeň–Božkov musím říct, že letošní Whisky Life! Prague byl opět povedený. Díky novému organizačnímu týmu došlo k několika změnám k lepšímu – například jsme měli připravené skleničky na degustaci na masterclass či projektor a televizi s naší prezentací. Také nám organizátor umožnil získat vstupenky pro naše zákazníky na jeden či oba dny. Drobnosti, díky kterým vše hladce plynulo. Celkově tedy akci hodnotím velmi dobře. Ze strany nových majitelů a organizátorů, společnosti Fous Spirits, jsem pociťoval velký zájem a snahu o to, aby se nám, vystavovatelům celkově, dobře prezentovalo a abychom byli spokojení. Proto bych novým pořadatelům rád popřál, ať pokračují takto dál a že v nás samozřejmě mají oporu. Těšíme se na další ročník.

Michal Marešovský